Co znamená pro americké akce otevření hranic pro očkované turisty ? | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Co znamená pro americké akce otevření hranic pro očkované turisty ?

Co znamená pro americké akce otevření hranic pro očkované turisty ?

Publikováno: 10.11.2021 10:17:07

USA ukončují zákaz cestování do zahraničí a otevírají dveře očkovaným turistům.

Spojené státy v pondělí ukončily pandemický zákaz cestování, který platil více než rok a půl, což je úleva pro cestovní ruch a rodiny, které byly od začátku pandemie rozděleny omezeními.

TSA Checkpoint Travel Numbers, 7 Day Average | ABI

Zákaz, který zavedl prezident Donald Trump na začátku roku 2020 a později rozšířil prezident Joe Biden na začátku letošního roku, zakazoval návštěvy z 33 zemí, včetně Velké Británie, velké části Evropy, Číny, Brazílie a Jihoafrické republiky.

Nyní mohou návštěvníci přiletět do USA s dokladem o plném očkování Covid-19, ačkoli existují výjimky pro cestující mladší 18 let a cestující ze zemí s nízkou dostupností očkování.

 

Vedoucí pracovníci leteckých společností uvedli, že od chvíle, kdy Bidenova administrativa oznámila, že omezení zruší, se počet rezervací prudce zvýšil.

Evropské země od jara zmírnily pravidla pro zahraniční návštěvníky, včetně občanů USA. Američtí představitelé jim to však neoplatili, ačkoli letecké společnosti a další společnosti působící v cestovním ruchu naléhaly na Bidenovu administrativu, aby znovu otevřela hranice.

Akcie společností United Airlines, Delta Air Lines a American Airlines vzrostly v předobchodní fázi o více než 2 %. Tito dopravci provozují nejvíce mezinárodních služeb ze všech amerických leteckých společností a z obnovení cestování do USA by mohli těžit nejvíce.

 

Virgin Atlantic flight marks return of international travel in Las Vegas -  News Chant USA

 

Zaměstnanci leteckých společností na londýnském letišti Heathrow nesli na oslavu ukončení cestovních omezení americké a britské vlajky.

Mluvčí společnosti Virgin Atlantic uvedla, že její lety do USA jsou dnes z 98 % obsazeny. Let British Airways 1, číslo dříve používané pro Concorde, odstartoval z Heathrow spolu s letem Virgin Atlantic 3 krátce před půl devátou ráno SEČ na newyorské Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho v rámci synchronizovaného startu na paralelních drahách.

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?