Akcie AMC a Game Stop - vyplatí se je koupit? | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Akcie AMC a Game Stop - vyplatí se je koupit?

Akcie AMC a Game Stop - vyplatí se je koupit?

Publikováno: 10.06.2021 13:45:05 Nestává se často, že by se společnosti pokoušely prodat své akcie spolu s varováním, že pokud si koupíte jejich akcie, můžete o všechno přijít.

Ale to je přesně to, co společnost AMC Entertainment udělala ve čtvrtek, když zveřejnila plány na prodej až 11,55 milionu akcií ve snaze využít neuvěřitelný nárůst ceny akcií podporovaný retailovými tradery, kteří se spojili online, aby ublížili sofistikovaným investorům z Wall Street.

„Věříme, že nedávná volatilita a naše aktuální tržní ceny odrážejí tržní a obchodní dynamiku, která nesouvisí s naším základním obchodem, ani s makroekonomickými či průmyslovými základy, a nevíme, jak dlouho tato dynamika vydrží,“ varovala společnost na burze cenných papírů.

Za daných okolností vás varujeme před investováním do našich kmenových akcií třídy A, pokud nejste připraveni riskovat ztrátu celé nebo podstatné části své investice.“

Prohlášení přišlo poté, co se akcie společnosti AMC ve středu nafoukly o 67% a uzavřely se na 62,55 $ v pokračování meteorického vzestupu poháněného pověstmi v sociálních médiích navzdory významným výzvám společnosti.

Akcie se ve čtvrtek snížily o 2%, když investoři vstřebávali zprávy o plánech společnosti vydávat nové akcie, což bohužel zředí jejich stávající podíl. Tento strategický krok investory nepotešil, jelikož AMC má za sebou bouřlivou jízdu od začátku pandemie.

Kina společnosti byla dočasně uzavřena, což vedlo ke kolapsu příjmů a uvedení řetězce na pokraj platební neschopnosti.

V tu dobu se retailoví tradeři shromáždili za akciemi AMC a poslali akcie prudce vzhůru ve snaze podkopat sofistikované investory z Wall Street, kteří vsadili na implodování akcií.

Nyní, když se znovu otevřela kina a diváci se vrací, je na obzoru určitá naděje. Finanční situace společnosti však zůstává všelijaká.

Akcie společnosti jsou stále na vzrůstu, za poslední měsíc se více než pětinásobně zvýšily a od začátku roku se zvýšily více než třicetkrát.


Proč akcie AMC rostou?

Stručně řečeno, protože retailoví tradeři volně organizují nabídku prostřednictvím diskusních fór na sociálních médiích, aby zvýšili hodntotu akcií společnosti.

V posledních dnech se akcie také dostaly do podpory díky představení filmů jako „A Quiet Place 2“ a „Cruella“, což zvyšuje naději, že se do kina může vrátit více diváků.

Tradery očividně povzbuzuje také zpráva, že společnost AMC získala více než 230 milionů dolarů prodejem 8,5 milionů akcií svých kmenových akcií společnosti Mudrick Capital Management. Poté následovala zpráva agentury Bloomberg, že Mudrick se rozhodl prodat svůj podíl se ziskem, přičemž společnost byla považována za nadhodnocenou.

Zprávy o společnosti, která ředí své akcie vydáváním více akcií, stejně jako zprávy o tom, že hlavní akcionář odloží svůj podíl, by byly považovány za špatné znamení. Zde však nutně neplatí obvyklá pravidla.

„Retailová síla v pozadí tohoto hnutí je stále silná, takže si každý může myslet, o kolik může tato bublina narůst,“ napsal v úterý v analýze analytik Oanda Edward Moya.

Souvisí to s nárůstem akcií GameStop? 

Podobné síly, které podpořily exponenciální nárůst akcií AMC, fungují velice podobně u GameStopu.

Koordinovaná skupina retailových traderů se v zásadě rozčilovala nad tím, jak hedgeové fondy vydělávají peníze sázením, že akcie upadajících společností budou klesat. Kupují tedy akcie, zvyšují cenu a nutí hedgeové fondy, aby utrpěly obrovské ztráty na svých „shortech“.

V posledním vývoji pro GameStop došlo k posílení akcií společnosti poté, co Keith „Roaring Kitty“ Gill, jeden z hlavních influencerů sociálních sítí, tweetoval poprvé za více než měsíc.

„Jeho tweet obsahoval snímek obrazovky s videem z gangu„ Six Stinky Cats “, napsal Moya. „Typickým obchodním způsobem Reddit Army byla jednoduchá připomínka přítomnosti Roaring Kitty nadchla retailové tradery.“

Co je to meme stocks?

Meme stock je jakákoli veřejně obchodovaná společnost, která těží ze sil popsaných výše - skupina běžných investorů, kteří používají sociální média k podpoře zájmu o akcie společnosti.

GameStop a AMC jsou dva nejpozoruhodnější příklady.

Ale byli i další, kteří si také užili mírného nárůstu, například Bed Bath & Beyond a BlackBerry.

Co se děje s akciemi Bed Bath & Beyond?

Opět je to podobný příběh. Stejně jako GameStop se tato společnost v posledních letech potýká s převahou závazků. Tradeři se ale shromáždili kolem jeho akcií.

Akcie Bed Bath & Beyond ve středu vzrostly o 59% na 44,19 USD.

Co jsou to Reddit akcie?

Jakákoli akcie, která těží z toho, že tradeři zorganizují její posílení prostřednictvím zpráv na Redditu. Mezi ně patří opět GameStop, AMC a Bed Bath & Beyond.

Měly by tyto akcie být součástí vašeho investičního portfolia?

Situace každého investora je jiná. Ale pokud investujete do meme stocks, musíte být připraveni na extrémní volatilitu. Výkyvy nahoru a dolů mohou být intenzivní.

Na druhou stranu, můžete docílit opravdu vysokých narůstů. Někteří investoři si vydělali jmění, zároveň ale můžete také hodně ztratit, ba dokonce i přijít o všechno.

A vždy je důležité mít na paměti, že když budou základní finanční prostředky společnosti ohroženy, může existovat riziko kolapsu nebo dokonce bankrotu, což obvykle vede ke ztrátě vkladu všech akcionářů.

Jak na tom je AMC nyní? 

To je těžké říci..

Společnost AMC Entertainment v roce 2020 ztratila přibližně 4,6 miliardy USD, ve srovnání se ztrátou 149 milionů USD v roce 2019. Tržby společnosti poklesly o 77% na 1,24 miliardy USD, protože prodeje amerických lístků do kina poklesly o 81%. To jsou ošklivá čísla.

Ano, poslední výsledky pokladny poskytly určitou naději. Společnost však nadále čelí rostoucí ochotě Hollywoodu uvádět filmy na streamovací platformy, jako jsou Netflix, Hulu, Disney + a HBO Max.

Společnost loni varovala, že nemusí přežít.

„Vidíme určité náznaky zesílené poptávky diváků po filmech pro toto léto a během prázdnin,“ uvedla ve zprávě z 26. května Tuna Amobi, analytička akcií společnosti CFRA Research. 

Ale vzhledem k tomu, že Hollywoodská studia nyní hledají své vlastní streamovací platformy, myslíme si, že AMC čelí silným bariérám k k návratu do před-pandemického normálu. Tento krok od Hollywoodských studií by mohl ohrozit existenci mnoha firem ze stejného odvětví. 

Zdroj: 
https://eu.usatoday.com/story/money/2021/06/02/amc-stock-meme-stock-gamestop-wallstreebets/7503571002/
---
Děkujeme, že jste se dočetli až sem. Jak vidíte, "MEME STOCKS" mohou být zkratkou ke zbohatnutí, ale zároveň také můžete ztratit celý obnos své investice. Pokud ale hledáte osvědčenou a spolehlivou strategii pro zhodnocení vaší investice, neváhejte nás kontaktovat. Naše strategie je silně diverzifikovaná, především tak, abychom předcházeli potenciální ztrátě a tím byli vždy schopni Vám Vaší investici příjemně zhodnotit. 

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?