Cathie Wood připravuje s ARK Invest nové ETF zaměřené na vesmír | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Cathie Wood připravuje s ARK Invest nové ETF zaměřené na vesmír

Cathie Wood připravuje s ARK Invest nové ETF zaměřené na vesmír

Publikováno: 29.03.2021 21:22:52
Nové vesmírné ETF společnosti Ark Investment Management by mohlo debutovat již počátkem příštího týdne na základě regulačních přihlášek, které by zastřešily hvězdný rok pro manažerku Cathie Woodovou.


Fondy ARK od Cathie Woodové byly v posledních týdnech pohmožděné výprodejem v technologickém sektoru, ale vlajkový fond se za posledních 12 měsíců stále zvyšuje o 154 procent (Bloomberg)

Cathie Wood se možná chystá završit hvězdný rok vhodným tematickým novým produktem. 
Ark Space Management, nové vesmírné ETF, by mohlo debutovat hned na začátku příštího týdne, a to na základě podání u regulátora. Aktivně spravovaný fond obchodovaný na burze by sledoval americké a globální společnosti zapojené do průzkumu vesmíru a inovací.


Pokud to přijde, bude to první nový produkt od Arku od uvedení ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) v roce 2019 a bude následovat hvězdných 12 měsíců, ve kterých aktiva Wood's ETF vyletěla na 47 miliard z pouhých 3,3 miliardy.
Její fondy (které zahrnují pět aktivně spravovaných a dva sledující indexy) se v posledních týdnech rozprodávaly. Stěžejní fond však za posledních 12 měsíců stále vzrostl o 154% a její produkty si v letošním roce vzaly zhruba 16,4 miliard dolarů, což naznačuje, že nový fond by se setkal s velkou poptávkou.
"To je určitě to, na co má trh právě teď chuť," řekl Matt Benkendorf, hlavní investiční ředitel společnosti Vontobel Quality Growth. "Arka prokázala obrovský sklon přilákat peníze a všechny oči jsou upřeny na ně."


Společnost Wood požádala o fond 13. ledna, což znamená, že nejstarší Arka mohla dokončit schvalovací proces Komise pro cenné papíry a uvolnit ETF investorům 29. března, podle agentury Bloomberg Intelligence, i když její aplikace může být pozdržena. Mluvčí z Ark to odmítl komentovat, protože fond je stále v tichém období SEC.
Zprávy o nadcházejícím fondu na začátku letošního roku vyvolaly sektorovou rally, kdy prudce vzrostly jak peer ETF, tak jednotlivé akcie jako Virgin Galactic Holdings Inc. Aktiva v Procure Space ETF (UFO) se od doby, kdy Ark podala žádost o ARKX, více než ztrojnásobila, nyní až 130 milionů dolarů.

Sesterské produkty ARKX nabízejí přesvědčivý obraz výkonu. Tři z nich - vlajková loď ARK Innovation ETF (ARKK) ve výši 22 miliard USD, internetová ETF ARK Next Generation (ARKW) a ARK Genomic Revolution ETF (ARKG) vzrostly v uplynulém roce o více než 150%.
"Určitě si vybudovali loajální pokračování investorů, kteří tento fond dobře nasadí," řekl Ross Mayfield, analytik investiční strategie společnosti Baird. "Vypadá to jako dobré zapouzdření tržního momentu, ve kterém jsme rok zahájili, přičemž všechny peníze směřují do těchto dlouhodobých nápadů s velmi vysokým růstem."
Ve skutečnosti drobní obchodníci netrpělivě očekávali uvedení nového produktu na trh, přičemž videa TikTok hypovaly fond. 43letý Mark Leclair, který žije v Texasu a poskytuje softwarovou podporu, již vyčlenil nějaké peníze na investice do ARKX, když bude debutovat.
"To všechno přeskočím," řekl v telefonickém rozhovoru. "Cathie dělá svůj vlastní výzkum a analýzu a dělá závěry, které ulice prostě nevidí." Skutečně se to shoduje s tím, v co věřím, že se snaží chytře investovat do průmyslových disruptorů. “

ZDROJ : BLOOMBERG
Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?