Cristiano Ronaldo a jeho gesto, které stálo společnost Coca - Cola 4 miliardy dolarů. Nebo ne? | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Cristiano Ronaldo a jeho gesto, které stálo společnost Coca - Cola 4 miliardy dolarů. Nebo ne?

Cristiano Ronaldo a jeho gesto, které stálo společnost Coca - Cola 4 miliardy dolarů. Nebo ne?

Publikováno: 17.06.2021 19:04:11 

"Žádná Coca-Cola, jen voda!" 

 

Tento výrok proslavil jednoho z nejlepších fotbalistů planety hlavně tím, že díky tomu rázem způsobil propad hodnoty akcií Coca-coly (KO). Na tváři fotbalisty lze zároveň pozorovat znechucení, se kterým tento sladký nápoj odsouvá ze zorného pole kamery, což nám napovídá, že se s danou značkou absolutně nechce spojovat i přes to, že se jedná o jednoho z hlavních sponzorů šampionátu. Není se čemu divit, CR rázně prosazuje zdravý životní styl, ale tento krok vyšel akcionáře této celosvětově známé limonády poměrně draho.

 
 

Nebo jak to doopravdy je? 

Po internetu létají články o tom, zda propad z 56,10 USD za akcii na 55.22 USD za akcii doopravdy způsobil fotbalista svým gestem na úterní konferenci na Euro 2020. Tento propad totiž znamenal téměr okamžitý propad z 242 na 238 miliard USD. 


Na kauzu jsme se podívali více do hloubky a zjistili jsme zajímavé informace. Propad hodnoty akcií KO totiž Ronaldo nezpůsobil, alespoň určitě ne v plné míře, ačkoliv se tohoto možného důvodu mnoho novinářů chytlo téměř okamžitě. 

Podle jednoho z našich zdrojů, The Guardian, se ale akcie propadly z největší části kvůli tomu, že se začaly poprvé obchodovat bez nároku na dividendu, čímž se hodnota akcie automaticky snižuje o dividendu, v tomto případě o 1,6%. Důležité je také zmínit, že hodnota akcií se propadla ještě před zahájením tiskové konference, jelikož konference začala až v 15:45, zatímco burza v New Yorku otevřela již v 15:30

Ačkoliv je dokázáno, že Coca - Cola v žádném ohledu zdraví neprospívá, tak je zároveň úsměvná situace, kdy fotbalista záměrně odsouvá nezdravý produkt, ale zároveň má za zády nejmenovaná loga firem, které k etickému působení, neboli CSR, mají velice daleko. 

K dnešnímu dni (17.6.2021) je hodnota akcie na hodnotě 54,86 USD, což značí, že propad byl opodstatněný a nyní můžeme pouze odhadovat, do jaké míry se k tomuto propadu může "přihrát" Cristiano Ronaldo. 

Co si o tom myslíte vy? Je vhodná doba na koupení akcií KO? Napište nám na info@klrock.com 

Zdroj: 
www.theguardian.com/football/2021/jun/16/cristiano-ronaldo-snubs-coca-cola-billions-wiped-off-drink-giants-market-value

 
Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?