Michael Burry shortuje Teslu a radí, které akcie koupit. Máte je také? | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Michael Burry shortuje Teslu a radí, které akcie koupit. Máte je také?

Michael Burry shortuje Teslu a radí, které akcie koupit. Máte je také?

Publikováno: 22.06.2021 18:10:58

Slavný investor, Michael Burry, je známý svou předvídavostí trhu, proti kterému vsázel například před krizí v roce 2008. Nyní má v hledáčku další investici, u které čeká nemalý výnos. Tentokrát se jedná o amerického výrobce elektrických automobilů Tesla (TSLA), která má nyní tržní kapitalizaci přes 600 miliard (22.6.2021). Michale Burry a jeho firma Scion Asset Management včera zakoupili více než 800 000 put opcí* v hodnotě přes 534 milionů dolarů. 

Nikde jsme se bohužel nedočetli, proč si Burry myslí, že akcie ztratí na hodnotě. Burry vsadil na bublinu s bydlením v USA před rokem 2008 a těžil ze zániku trhu se speciálnímí "subprime" půjčkami a mnoha velkých finančních firem v roce 2008. Jeho předvídavé prognózy byly podrobně popsány v knize Michaela Lewise a následném filmu "The Big Short", ve kterém Burryho hrál Držitel Oscara Christian Bale.

Na druhou stranu, společnost Tesla zaznamenala v prvním čtvrtletí tohoto roku rekordní zisk, vyhnula se nedostatku průmyslových čipů, vylepšila svou výrobu a dokonce vydělala i na bitcoinu. Přesto akcie klesly na znamení vznešených očekávání, s nimiž se nyní společnost potýká. Někteří analytici ale argumentují: Tesla v roce 2021 nenabídla konkrétní odhad počtu vyrobených vozidel! 

*Put opce dávají investorům právo prodat akcie za předem specifikovanou a jsou znakem, že investor předpovídá propad hodnoty akcií dané firmy. 

A které akcie slavný investor Michael Burry doporučuje? 

 

1. SunCoke Energy, Inc. (NYSE: SXC)


SunCoke Energy, Inc. (NYSE: SXC) je Illinoisská společnost zabývající se zpracováním a manipulací se surovinami založená v roce 1960. Scion Asset Management, soukromá investiční firma vedená Burrym, vlastní více než 1 milion akcií SunCoke v hodnotě více než 7,7 milionů dolarů. Investice tvoří 0,56% z celého portfolia společnosti Scion. Akcie SunCoke se investorům během posledních dvanácti měsíců vrátily o více než 130%.

28. dubna společnost SunCoke Energy, Inc. (NYSE: SXC) zveřejnila čtvrtletní výsledky, přičemž vykázala tržby více než 359 milionů USD a zisk na akcii 0,20 USD. Tržby za první čtvrtletí roku 2021 překonaly tržní odhady o více než 51 milionů USD.

2. NOW Inc. (NYSE: DNOW)

NOW Inc. (NYSE: DNOW) je texaská firma zabývající se průmyslovým vybavením, která se zaměřuje na distribuci zařízení na těžbu ropy po celém světě. Byla založena v roce 2013. Akcie za poslední rok vrátily investorům více než 52%. Michael Burry prostřednictvím své firmy pro správu aktiv vlastní 700 000 akcií společnosti v hodnotě více než 7 milionů dolarů. Investice tvoří 0,52% portfolia firmy pro správu aktiv.

Společnost NOW Inc. (NYSE: DNOW) vykázala 5. května čtvrtletní výdělky za první tři měsíce roku 2021, přičemž vykázala tržby ve výši 361 milionů USD, což je pokles o více než 40% ve srovnání s tržbami ve stejném období loňského roku, ale překonala tržní odhady o více než 22 milionů dolarů.
 

3. The Kraft Heinz Company (NASDAQ: KHC) CALL 

Společnost Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) je potravinářská a nápojová společnost se sídlem v Illinois, která byla založena v roce 1969. Více než 1,1 milionu akcií Kraft Heinz v hodnotě přes 46 milionů $ vlastní Burryho Scion Asset Management, což představuje téměř 3,5% jejich investičního portfolia. Kraft akcie za poslední rok vrátily investorům více než 43%, a to navzdory neúspěchům souvisejícím s pandemií, které zasáhly tržby společnosti.
 

4. Facebook, Inc. (NASDAQ: FB) CALL 

Burryho investiční společnost Scion Asset Management vlastní 550 000 akcií v gigantu sociálních médií v hodnotě více než 161 milionů dolarů, což představuje téměř 12% investičního portfolia společnosti Burry. Facebook, Inc. (NASDAQ: FB) má za sebou i přes pandemii dobrý rok, který investorům nabízí návratnost přesahující 33%, a to navzdory ztrátě prodeje reklam, která nyní odpadne. 

Facebook, Inc. (NASDAQ: FB) má nyní více než 45 analytiků pokrývajících jeho akcie mezi investičními doporučeními a má konsensuální hodnocení nákupu s vysokou cílovou cenou a nízkou cílovou cenou mezi $ 460 a $ 220.

Společnost Distillate Capital ve svém dopisu pro investory z 1. čtvrtletí 2021 zmínila společnost Facebook, Inc. (NASDAQ: FB). Zde je to, co společnost Distillate Capital ve svém dopise říká o společnosti Facebook, Inc.:

„Facebook, Inc. přišel a odešel z portfolia již dříve a učinil tak v tomto čtvrtletí na základě podstatného zlepšení plánovaných volných peněžních toků, takže jeho ocenění nyní splňuje kritéria pro zařazení.“

5.  Alphabet Inc. (NASDAQ: GOOG) CLL

Kalifornská technologická firma založená v roce 1998. Scion Asset Management vlastní 80 000 akcií Alphabet v hodnotě přes 165 milionů $. Akcie Alphabetu se během posledních dvanácti měsíců investorům zhodnotily s více než 62% nárůstem. Technologický gigant letos očekává rekordní výnosy, protože tržby z reklam rostou díky opětovnému otevření ekonomiky. Společnost zaznamenala v posledních týdnech prudký vzestup akcií, když se podnikání obnovilo a společnosti investovaly do své digitální přítomnosti.

Chcete více tipů? Zanedlouho zveřejníme další tipy na perspektivní akcie dle návodu od MB.

Zdroje: 
https://edition.cnn.com/2021/05/18/investing/tesla-michael-burry-big-short/index.html
https://fortune.com/2021/05/18/big-short-burry-bet-against-tesla-musk/
https://www.insidermonkey.com/blog/michael-burry-is-shorting-tesla-and-buying-these-10-stocks-instead-943935/
 

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?