Ropný boom je zpět. Devon Energy dává bonus 10 000 dolarů každému zaměstnanci ! | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Ropný boom je zpět. Devon Energy dává bonus 10 000 dolarů každému zaměstnanci !

Ropný boom je zpět. Devon Energy dává bonus 10 000 dolarů každému zaměstnanci !

Publikováno: 14.12.2021 15:42:28

Ropný boom je zpět. Devon Energy dává bonus 10 000 dolarů každému zaměstnanci.

 

Energetická společnost Devon Energy Corporation připravila velmi příjemné vánoční překvapení pro své řadové zaměstnance: každý z nich obdrží bonus ve výši 10 000 dolarů. 

 

Generální ředitel Rick Muncrief to na začátku prosince oznámil 1 600 zaměstnancům společnosti a dodal, že prémii dostane každý pracovník pod úrovní viceprezidenta. Bonusy jsou odměnou za dobré hospodářské výsledky firmy i za úspěšné dokončení integrace se společností WPX Energy poté, co se společnosti loni dohodly na sloučení.

 

"Je to velký bonus, kterým chceme ukázat vděčnost za to, jak tvrdě naši lidé pracovali, jaké oběti přinesli a jak společnosti pomohli," řekl Muncrief. "Mohu vám říci, že náladou ve firmě se teď vznášíme v oblacích."

Devon je jeden z největších amerických průzkumníků břidlicového plynu a dalších uhlovodíků. Za letošní rok má nejvýkonnější akcie v indexu S&P 500, protože jejich hodnota během roku 2021 vzrostla přibližně o 185 % ve srovnání s 25% nárůstem průměru trhu. Společnost se sídlem v Oklahoma City ale není sama. I americké ropné společnosti těžišť vydělávají více peněz než kdykoli předtím od začátku břidlicové revoluce započaté před více než deseti lety, a to především díky zmírňování těžby a snižování dluhu. Mzdy pracovníků těchto společností však obecně za těmito zisky zaostávají, protože investoři tlačí výrobce, aby vraceli více zisků akcionářům.

 

"Často slyšíte lidi mluvit o chamtivých společnostech, nemusí to být ropné společnosti, ale jakékoli chamtivé společnosti – a to my nejsme," podotkl Muncrief. "Chceme zajistit, že naše lidi dobře odměníme."

 

Společnosti Devon Energy a WPX Energy ohlásily svou dohodu o sloučení v září 2020. V lednu 2021 pak oznámily dokončení fúze, kterou nazvali „sloučení rovných“, tedy spojení dvou společností přibližně stejné velikosti a síly. Nově vzniklá společnost ohlásila plán zavést jako první v oboru strategii fixní plus variabilní dividendy.

 

Načasování dokončení fúze bylo ideální, protože začala polevovat omezení spojená s pandemií Covid-19 a poptávka po energiích se začala vracet k původní úrovni. Například futures na ropu WTI se v roce 2021 zvýšily přibližně o 48 %.

 

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?