Tato stránka je pouze pro kvalifikované investory.
Stisknutím tlačítka "Ano" udělujete souhlas a pokračujete v prohlížení.

This site is for qualified investors only.
Press "Yes" to give your consent and continue browsing.

K&L Rock / Novinky / Volatilita trhu v důsledku prezidentských voleb!

Volatilita trhu v důsledku prezidentských voleb!

V posledních týdnech se nejčastěji hovoří o riziku volatility v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami v USA. Samozřejmě trhu nedodá klid ani odhodlanost jak Donalda Trumpa tak i Joema Biden výsledek voleb v případě prohry zpochybnit. Můžeme tedy předpokládat, že i následující týdnu po 3. listopadu mohou být bouřlivé.

 

Nicméně historicky bývá na akciovém trhu po prezidentských volbách zpravidla poměrně veselo. Navíc náladu investorů může také podpořit dlouho očekávaný druhý balík fiskální pomoci hospodářství USA a to ještě letos a nebo zkraje roku 2021.

 

Analytici z Ned Davis Research přidávají trochu technicky založeného optimismu. "Index S&P 500 za šest měsíců ode dne 23. března přidal 45%, do 14. října pak zpevnil o dalších 8 %, když posílilo 90% titulů v indexu zahrnutých. Tak široce založený růst slibuje další zisky v delším období. Pro dlouhodobé investory (nikoli krátkodobé tradery a časovače trhu) se tedy má otevírat prostor pro pokračování býčího trendu v roce 2021.

 

V polovině října bylo v indexu S&P 500 94 akcií, jež měly od analytiků na Wall Street (podle agentury FactSet) přinejmenším 75 % nákupních doporučení. Mezi favority Wall Street patří akcie firem s energiemi. Pro rok 2021 očekává trh vyšší ceny ropy. 

 

Z 25 vybraných titulů s největším potenciálem růstu ceny (podle cílových cen analytiků) je jich hned 10 z odvětví energetiky.

 

 

 

 

Zbývajících 15 společností zahrnuje i některá velká jména jako jsou například Citigroup, CVS Health, GM nebo Micron Technology. Data sice nejsou úplně aktuální, nicméně jako inspirace na předvolební týden poslouží obě tabulky velice dobře.

 

 

zdroj: www.investicniweb.cz