zavřít
K&L Rock Group / Novinky / Warren Buffett a analytici jsou názoru, že byste měli vlastnit těchto 9 akcií. Které to jsou?

Warren Buffett a analytici jsou názoru, že byste měli vlastnit těchto 9 akcií. Které to jsou?

Publikováno: 20.08.2021 13:37:07

Když se analytici a Buffett dohodnou na vlastnictví akcie indexu S&P 500, tak to znamená, že byste měli zpozornit. Warren Buffet je totiž proslulý svým sázením proti Wall Street. 

 

Buffettův Berkshire Hathaway (BRKB) vlastní podíly v devíti akciích - General Motors (GM), Amazon.com (AMZN) a Chevron (CVX) - o kterých si analytici myslí, že v příštích 12 měsících dosáhnou až 20% narůstu.

Analytici a Buffett se však stále mohou shodnout na potenciálu několika S&P 500 akciích, které vlastní i sám Warren Buffett. 

 

Amazon.com: Buffettův miliardový deal

 

Amazon.com má v portfoliu Buffetta pozoruhodný prostor. Jedná se o nejhodnotnější podíl v portfoliu Berkshire Hathaway, o kterém si analytici stále myslí, že má více než 25%, což Berkshire nemá v plánu zmenšit.

Společnost Berkshire vlastnila na konci druhého čtvrtletí akcie Amazonu za více než 1,7 miliardy USD. A Amazon se stále drží, přestože se akcie letos téměř nepohybovaly. Analytici si však myslí, že akcie Amazonu by za 12 měsíců měly mít hodnotu o 28,8% vyšší než nyní. Uzavřelo se v úterý na 3 241,96 a cíl analytiků je 4 171. Myslíte si, že se vyplatí nakoupit akcie Amazon.com? Napište nám. 

 

Je však důležité si uvědomit, že Buffett není až tak nakloněn nákupu Amazon akcií. Amazon představuje pouze 0,6% podílů na seznamu amerických akcií. Srovnejte to s neuvěřitelnými 43,5%, které zaujímá v Berkshire Apple. (AAPL). Berkshire vlastní zhruba 5,4% akcií společnosti Apple v hodnotě 133,3 miliard USD. Zajímavé je, že Berkshire sází tolik na Apple, ačkoliv analytici předvídají růst pouze 8,7% v příštích 12 měsících. 


General Motors - akciový titul Warrena Buffeta, který mají analytici nejvíce v oblibě

Analytici si myslí, že akcie automobilky budou mít za 12 měsíců hodnotu 71,87. Pokud je to tak, znamenalo by to více než 40% vzestup od úterní závěrečné hodnoty 50,47. 

Je pravda, že Buffett během druhého čtvrtletí na GM trochu odlehčil prodejem 7 milionů akcií. Ale to je jen zhruba 10%. A po letošním 21,2% nárůstu hodnoty GM má Buffettova pozice v GM stále více než 3 miliardy dolarů. To jsou stále 4% GM a tvoří zhruba 1% hodnoty portfolia společnosti Berkshire v USA. 

Podobně jako GM, analytici mají v lásce i další titul v Berkshire  - energetická firma Chevron. Analytici odhadují nárůst 22% v příštích 12 měsících. 

Bez ohledu na tento fakt, Buffett ve druhém čtvrtletí odprodal značnou část Chevronu. Berkshire za toto období prodal zhruba půl milionu akcií. Ale neopomínejme fakt, že je to snížení objemu pouze o 2,3% u akcií, které letos vzrostly o 19%. Berkshire stále vlastní více než 23 milionů akcií v hodnotě 2,3 miliardy dolarů. Vlastní zhruba 1,2% společnosti. Myslíte si, že se vyplatí nakoupit akcie Chevron? Napište nám. 

 

Wall Street a Buffett nemohou najít společnou řeč

 

Bát se ale nemusíte, Buffett je stále člověk, který s analytiky ve většině odhadů vůbec nesouhlasí.

Analytici jsou i nadále skeptičtí vůči druhému největšímu holdingu v Berkshire, Bank of America (BAC). Analytici vidí v příštích 12 měsících pouze nevýrazný 5% nárůst. I přesto má Bank of America pro Berkshire stále obrovský podíl. Buffett vlastní více než miliardu akcií v hodnotě 41,5 miliardy dolarů. BofA představuje téměř 14% portfolia společnosti Berkshire Hathaway zapsaného v USA, což je druhé místo za obrovskou pozicí společnosti Apple.

Buffett a analytici se nejvíce neshodují v názoru na potravinářský řetězec Kroger (KR).

Buffett plní své portfolio Krogerem v urychleném tempu. Ve druhém čtvrtletí zvýšil Berkshire podíl o více než 20%, tedy o 10,7 milionu akcií. Berkshire Hathaway nyní vlastní více než 8% společnosti. Analytici si však myslí, že Buffett je úplně mimo. Myslí si, že Kroger na 45,44 za akcii je nadhodnocený o více než 15%.

Akcie Warrena Buffetta, které analytici uznávají

Holdingové společnosti Berkshire Hathaway kótované v USA s 20% a vyšším růstem vůči 12 měsíčním cenovým cílům analytiků.

Zdroj: Investors Business Daily

 

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.