Disneyland předělává vstupenky po 37 letech - proč by vás to mělo zajímat? | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Disneyland předělává vstupenky po 37 letech - proč by vás to mělo zajímat?

Disneyland předělává vstupenky po 37 letech - proč by vás to mělo zajímat?

Publikováno: 05.08.2021 14:05:54

Společnost Disney se stala součástí obětí přísných opatření proti COVID-19, což se negativně propsalo v tržbách a zisku. Škody stoupají do miliard dolarů, protože situace v USA stále není optimální. Situaci nepomáhají ani zprávy o delta variantě Coronaviru, která investorům Disneyho přidělává vrásky. I přes všechny negativní zprávy, které vídáme, se zrovna u tohoto titulu můžeme těšit z pozitivních výhledů, které Disney předpovídá. Zároveň se Disney vyplatila jejich diverzifikace příjmů, zejména ze streamovací služby Disney +, která během posledního roku ztrojnásobila počet odběratelů viz. graf:

Statistic: Disney+'s number of subscribers worldwide from 1st quarter 2020 to 2nd quarter 2021 | Statista

*Graf znázorňuje počet zákazníků streamovací platformy Disney+ od 1.1.2020. 

Od teď už do Disneylandu pouze s rezervací

Disneyland v úterý oznámil podrobnosti o novém programu, kterému se přezdívá "Magic Key". Disneyland Resort přepracoval svůj 37 let starý roční program vstupenek, aby pomohl omezit shlukování lidí ve dnech s vysokou poptávkou, a nahradil jej programem, který bude vyžadovat, aby si návštěvníci udělali rezervaci před návštěvou zábavních parků a zároveň nadále neblokovali přístup v nejrušnějších dnech. Tyto opatření mají, podle vedení Disney, předejít frontám, které se doposud tvořily před jednotlivými aktrakcemi. 

Jsme si jisti, že nám tento krok umožní vyrovnávat poptávku po celý rok,“ řekla mluvčí Disney Liz Jaeger. 

Magic Key obsahuje čtyři možnosti, u kterých se cena se pohybuje od 399 $ do 1399 $ ročně. Důležité je zmínit, že tento systém také napomůže ke snížení přenosu COVID-19. Nový program vstupenek je pouze pro Disneyland a California Adventure Park. Předchozí roční průkazy se pohybovaly od 419 do 2 199 USD, přičemž druhý z nich zahrnoval neomezené návštěvy parků v Anaheimu a Orlandu na Floridě. Prodej vstupenek začíná 25. srpna. 

Ale co když se opět zavede lockdown? 

Po spuštění vstupenek předpokládáme značný nárůst tržeb Walt Disney Company, jelikož dle mnoha zdrojů se již nepředpovídá uzavření zábavních parků, které tvoří společnosti Disney většinu zisku. Vzhledem k novému promyšlenému rezervačnímu systému by investoři měli předpokládat nárůst tržeb. Nárůst očekáváme i přes to, že otevření ekonomiky může způsobit snížení počtu zákazníků streamovacích služeb Disney+, ESPN a dalších, které má Disney v portfoliu také. Disney skrz COVID-19 ukázal, že jejich business stojí na pevných základech a ani po dobu uzavřených zábavních parků neubrali na hodnotě, o čemž svědčí následující graf:

 

*Zdroj: Yahoo Finance, Statista.com

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?