Akcie Virgin Galactic rostou i přes ztrátu 94 milionů dolarů - čím to je? | K&L Rock 1
close
K&L Rock Group / Novinky / Akcie Virgin Galactic rostou i přes ztrátu 94 milionů dolarů - čím to je?

Akcie Virgin Galactic rostou i přes ztrátu 94 milionů dolarů - čím to je?

Publikováno: 10.08.2021 07:51:44

Společnost Virgin Galactic Holdings Inc. ve čtvrtek uvedla, že začíná s oficiálním prodejem komerčních letenek do vesmíru. Po svém počátečním suborbitálním letu oznámila „pozorujeme značný nárůst zájmu o komerční lety do vesmíru“.

Virgin Galactic (SPCE) uvedl, že jejich "letenky do vesmíru" budou mít tři varianty, přičemž 450 000 $ je nejlevnější variantou pro jedno sedadlo. Virgin také nabídne zvýhodněné balíčky na více sedadel pro páry, přátele nebo rodinu. 

 

Co dostanete za téměř 10 000 000 Kč? 

Ti, kteří si letenky zakoupí, zažijí na pár minut stav beztíže, při kterém se budou moci volně pohybovat kabinou a uvidí Zemi z pohledu, který se naskytl pouze profesionálním astronautům.

 

"Jsme rádi, že můžeme neopakovatelné zážitky z vesmírné turistiky přivést i široké veřejnosti

uvedl generální ředitel Michael Colglazier v prohlášení.

 

V červenci zakladatel Virgin Galactic Richard Branson a pět členů posádky odletěli do suborbitálního prostoru v raketě společnosti VSS Unity. Wall Street odhaduje, že kosmický turismus do roku 2030 vytvoří trh s objemem 8 miliard dolarů a Virgin bude jeho „leadrem“.

Akcie ve čtvrtek vyrostly na hodnotě o více než 5% navzdory vyšší než očekávané čtvrtletní ztrátě. 

Virgin vykázal ve druhém čtvrtletní ztrátu 94 milionů USD, tedy 39 centů na akcii, ve srovnání se ztrátou 72 milionů USD, neboli 34 centů na akcii, v Q2/2020. 

Společnost uvedla, že další vesmírný let je naplánovaný na konec září. Jak již bylo dříve zveřejněno, tento let bude placenou misí italského letectva.

Společnost uvedla, že ukončila čtvrtletí s hotovostí a hotovostních ekvivalentů ve výši 552 milionů USD na konci června. Akcie letos zvýšily svou hodnotu o 35%, což je velmi pozitivní, ve srovnání s nárůstem indexu S&P 500 18%.  Virgin uvedl, že nadále dochází ke zpožděním kvůli COVID-19 a že nadále funguje podle přísných zdravotních protokolů. I přes to může být vhodná doba na koupi této akcie, jelikož komerční lety mají dle mnoha zdrojů zajímavou budoucnost. 

 

Zdroj: Yahoo Finance 

Obrázek: Licencovaný od Adobe Stock

Veškeré materiály a informace umístěné na internetových stránkách K&L Rock jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, slouží výhradně pro informační účely. Při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením maximální péče. Informace uveřejněné na internetových stránkách K&L Rock nemají v žádném případě charakter právních, daňových či investičních doporučení, analýz nebo návrhů a nabídek ke koupi či prodeji investičních nástrojů, jejichž realizací může dojít ke ztrátě celého investovaného majetku. Investiční doporučení, která jsou takto označena, jsou pouze informativní a nezávazná. K&L Rock v žádném případě neodpovídá za jakoukoli případnou škodu, která v souvislosti s nimi vznikne. Pro obchodování s investičními nástroji proto využívejte výhradně společnosti s udělenou licencí ČNB, popřípadě s platným povolením k činnosti na území České Republiky.

K&L Rock zároveň prohlašuje, že neodpovídá za přímou i nepřímou škodu vzniklou v důsledku obchodování na kapitálových trzích všeobecně a příspěvky v diskusích vyjadřující názory čtenářů, nemusí být v souladu s postojem provozovatele a není možno je tím pádem považovat za jeho názory.

Jak začít investovat?