Global Markets | K&L Rock Group
close
K&L Rock Group / Global Markets

Aktivní obchodování a investování
na světových kapitálových trzích

V rámci divize Global Markets skupina K&L Rock zhodnocuje na základě cenových pohybů podkladových aktiv jak peníze klientů, tak svoje vlastní investiční prostředky.

Kromě investic do akcií, kde se soustředíme výhradně na nejvyspělejší kapitálové trhy světa v USA a západní Evropě, aktivně obchodujeme také s měnovými páry či komoditami od energií až po obiloviny.

Mix segmentů a podsegmentů sestavujeme s ohledem na dlouhodobou stabilitu divize a nízkou míru korelace mezi jednotlivými typy aktiv v portfoliu. Díky zkušenostem našeho týmu analytiků a portfolio manažerů, kteří patří mezi špičkové specialisty na vyhledávání investičních příležitostí, a díky zapojování prvků automatického tradingu, cílíme v divizi Global Markets dlouhodobě na dvouciferný roční výnos.

Rozdělení portfolia

50%
Akcie
30%
Aktivní trading
20%
Automatizovaný trading

Akcie

Investice do akcií se na aktivech v porfoliu divize Global Markets podílejí ze zhruba 50 %.
Strategie K&L Rock stojí na využívání volných peněz k nákupům na burzách v období propadů cen nebo na dokupování akcií společností, jež ještě nejsou v portfoliu zastoupené. Shortování akcií se K&L Rock neúčastní, zároveň se vyhýbá manickým nákupům v době, kdy jsou akciové tituly příliš drahé. Uplatňuje konzervativní přístup, který spočívá v nízkém množství nákupů a koncentraci portfolia do 1-15 titulů zároveň.

Aktivní trading

Na rozdíl od akciových investic je tato součást divize Global Markets, na kterou připadá zhruba 30 % jejích aktiv, dynamická, živá a neustále se mění. Ke změnám ve složení portfolia dochází prakticky každý den. Cílem aktivního tradingu je doplňovat dlouhodobé akciové investice a být nejziskovější částí divize. Aktiva, do kterých K&L Rock v rámci aktivního tradingu investuje jsou různorodá, mezi ta nejčastější ale patří ukazatel volatility VIX, emisní povolenky, energetické komodity jako americká ropa či zemní plyn, kakao, káva, pšenice, či sojové boby.

Automatizovaný trading

Na objemu aktiv v divizi Global Markets se podílí ze zhruba 20 %. Se sekci aktivního tradingu má mnoho společného, investiční rozhodování a obchodování ale probíhá bez zásahu člověka. Automatické obchodní systémy fungují tak, že na základě předem stanovených podmínek a za pomoci různých ukazatelů vyhledávají vstupní/výstupní místa nebo jiné strategické hodnoty a poté podle potřeby realizují obchodní příkazy. Výhodou automatizovaného obchodování je například možnost sledovat trh 24 hodin denně a využít příležitostí ke zhodnocení peněz, kdykoli se naskytnou.

Investiční nástroje pro koncové uživatele

Investiční fondy

Koncovým klientům z řad kvalifikovaných investorů skupina K&L Rock nabízí zhodnocování prostředků ve dvou investičních fondech.

Pokračovat ve čtení

Dluhopisy

Na pomezí divize Global Markets a divize Real Estate stojí náš dluhopisový program. Ten na jedné straně slouží k financování projektů skupiny K&L Rock na poli rezidenčního developmentu, na druhé straně je však zároveň k dispozici klientům jako jeden z možných nástrojů pro zhodnocování peněz v jejich diverzifikovaných investičních portfoliích.

Pokračovat ve čtení

Ředitel divize

Erik Kmet‘

Jednatel společnosti

Jako jeden ze zakladatelů společnosti se podílí na celkovém chodu celé skupiny. Z pozice portfolio manažera řídí divizi Wealth Management specializující se na správu a zhodnocování majetku na akciových trzích. Činnost této divize se strategicky podílí na rozvoji celé investiční skupiny K&L Rock.
Díky mnohaletým zkušenostem a obrovské znalosti amerického trhu cenných papírů dosahuje dlouhodobě skvělých výsledků. Jeho obliba ve sportech ho naučila nevzdávat se bez boje.